Túrkeve város Jász-Nagykun-Szolnok megye keleti szélén, Kisújszállás és Mezőtúr városok között, a Hortobágy - Berettyó jobb partján helyezkedik el.
Jellegzetes alföldi kisváros, gazdag természeti kincsekkel. A települést egykor víz vette körül, melynek szépségéből sokat megőrzött a Körös-Maros Nemzeti Park. Ezt a tájat, amely kapcsolatot teremt a Berettyó és a Körös vízrendszerével, "Kis-Hortobágy"-ként is szokták emlegetni, mert több szempontból is hasonlít a Hortobágyra.
Túrkevét a napfény, a gyógyvíz, a kunhalmok és a pusztai természet városának is szokták nevezni. A védett kunhalmok a térség rendkívüli adottságai. Az egykori lakódombok, temetkezési helyek, az őr- és határhalmok misztikumot sugároznak.
Az 1950-es évek elején, kőolaj- és földgáz kutak próbafurása közben, termálvízre bukkantak, amelyre a település strandot épített. Miután a strand vizét 1990-ben gyógyvízzé nyilvánították, megindult Túrkevén a termálturizmus. 2001-2002-ben készült el a Túrkevei Gyógy- és Élményfürdő, ezzel egyidőben a strand újszerű szolgáltatásokkal is kiegészült. A fürdő 72 oC-os gyógyvizét sikerrel alkalmazzák idült reumatikus, ízületi, bőr- és nőgyógyászati betegségek gyógyítására, valamint műtétek utáni rehabilitációra. Korszerű gyógyászati egység (fedett gyógymedence, gyógytorna- és súlyfürdőmedence), fizio- illetve balneo-terápiás kezelések, valamint szauna várja a gyógyulni vágyókat egész évben.
A gyógyfürdőn kívül más értékekkel is büszkélkedhet városunk. Itt működik az országos elismertségű Népi Díszítőművészeti Szakkör, melynek tagjai a mai napig használják a táj jellegzetes népi díszítőművészetét, a "kunhímzést". A Művelődési Házban megtekinthető állandó kiállításuk. Számos híres „művész- szülötte” van településünknek: Madarász Katalin, Balogh Márton, Gy. Vad Erzsébet és még sokan mások.
Túrkeve híres szobrászairól kapta nevét a Finta Múzeum. Állandó kiállítása bemutatja, hogy az évszázadok során hogyan formálódott a lakosság és a kevi táj. A múzeum egy másik kiállítása a "Hírünk a világban" címet viseli, és a Túrkevéről elszármazott Korda, valamint a névadó Finta testvérek tevékenységét mutatja be. A Finta testvérek, Sándor, Gergely és Sámuel a szobrászat területén váltak híressé. Korda Sándor és Zoltán filmrendezőként, Korda Vince pedig festőként lett világhírű.
Fontosnak tartjuk, hogy hagyományainkat, kulturális, épített és természeti örökségünket megismertessük a hozzánk ellátogató hazai és külföldi vendégeinkkel. Ezt a célt szolgálják hagyományos programjaink, rendezvényeink:
A Kevi Böllértalálkozó tél végén a falusi disznóvágások hangulatát és ízeit idézi. Februárban rendezzük a Dr. Balogh János Nemzetközi Tájökológiai Konferenciát. A Kevi Juhászfesztivál májusban gazdagítja a rendezvények sorát emléket állítva a juhászatnak és az ehhez kapcsolódó népi életnek, ugyanakkor kulturális seregszemle és fesztivál is, ahol változatos, sokszínű programot kínálunk az ország egész területéről hozzánk ellátogatóknak. A fesztivál részét képezi a birkapörkölt főző verseny, amely érdekes gasztronómiai élményt nyújt az érdeklődők számára. Az ősi állattartással kapcsolatos szokások és a népi mesterségek felelevenítése hasznos szabadidő eltöltést és ismeretszerzési lehetőséget nyújt mindenkinek.
Az ikonok közül válassza ki a kívánt kategóriát és kattintás után megjelenik a térképen a pontos helye az adott szolgáltatásnak. A térképen megjelenő ikonra kattintva megtalálja a szolgáltatás részletes információit.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését és további részletes információra van szüksége valamelyik szolgáltatásukkal kapcsolatban, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi üzenetküldő segítségével és munkatársunk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot.